Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bmh/public_html/470.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/470.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Modne zestawy na wesele 2018

Szykowne sukienki z bolerkiem, żakietem, szalem

Choć podstawą wielu odświętnych stylizacji są szykowne suknie i sukienki to równie ważną funkcję pełnią ich dopełnienia w postaci ozdobnych szali, bolerek, czy twarzowych żakietów. Najważniejsze jest dopasowanie okrycia do charakteru kreacji, zarówno pod względem materiału, jak i koloru, czy dominującego wzoru. Całość musi tworzyć dobrany, gustownie zestawiony komplet.

Do szykownych sukien pasują delikatne szale. Mogą być luźno opadające na ramiona lub fantazyjnie przywiązane do kreacji. Lekkie i przewiewne stroje dobrze komponują się z półprzezroczystym szalem tiulowym lub koronkowym. To propozycja zarówno dla Panien Młodych, czy gości weselnych, jak i uczestniczek innych uroczystości (np. bal sylwestrowy, studniówkowy lub kolacja w wytwornej restauracji).

Efektownie prezentują się również szale atłasowe, satynowe i bawełniane, które nie tylko otulają ramiona, ale także chronią przed chłodem i wiatrem. Luźno zarzucone na ramiona mogą spadać, dlatego praktycznym rozwiązaniem jest związanie wstążką (z materiału zbliżonego do tkaniny, z której uszyta jest suknia) albo spięcie elegancką spinką lub broszką.

Efektownym okryciem dla sukni może być bolerko- krótka damska kamizelka zakrywająca ramiona. Bolerka doskonale sprawdzają się w przypadku sukni bez ramiączek. Jeżeli główna uroczystość poprzedzona jest częścią formalną (np. ceremonią ślubną w kościele) obnażone ramiona mogłyby wyglądać niestosownie, dlatego pomocne okazują się dopasowane bolerka, które można ściągnąć po oficjalnym etapie przyjęcia. Bolerka do szykownych kreacji mogą być wykonane z błyszczącej satyny, atłasu lub wytwornej koronki podkreślającej elegancję sukni.

Uniwersalnym rozwiązaniem są okrycia w postaci żakietu. Komplety w formie sukienki i żakietu to popularne garsonki, które dzięki nowoczesnym fasonom i dodatkom mogą sprawdzić się świetnie w roli odświętnych kreacji idealnych na wielkie wyjścia. Można również indywidualnie dopasować żakiet do typu sukni.

Szykowną elegancję kreacji podkreślą żakiety z cekinami albo uszyte z błyszczącego materiału lub jedynie z połyskującymi elementami, na przykład szarfą czy lamówką. Standardowe czarne żakiety zyskają odświętny charakter dzięki dużym, złotym lub srebrnym guzikom albo za sprawą mieniących się obszyć z kolorowych nici.

Duże znaczenie dla powodzenia całości stylizacji ma krój żakietu, który musi być idealnie dobrany do kobiecej sylwetki i rodzaju sukni. Najczęściej są to krótkie warianty dopasowane w talii, choć równie efektownie prezentują się dłuższe żakiety nawiązujące do męskich smokingów.